Dvs Pırlanta  garantili ve sertifikalı pırlanta ürünler.

Kapat

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?


Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Dvs pırlanta web sitemizden seçtiğiniz yüzüğün ölçüsünü nasıl bulabilirsiniz? Yüzük ölçünüz kaç numara? Sipariş aşamasında “yüzük ölçüsü” kısmına ne yazmalısınız? Bu sorulara yanıt bulabileceğiniz yüzük ölçüsü hesaplama methodları şöyle:

Method 1: Parmak Çevresine Göre Ölçme

Parmak çevresine göre yüzük ölçme methodu aşama aşama şu şekilde hesaplanır;  

Birinci Aşama: İlk olarak yüzüğü takmayı düşündüğünüz parmağınızı belirlemelisiniz. Seçtiğiniz parmağı ölçmek için bir parça ip almalısınız.

İkinci Aşama: İpi seçtiğiniz parmağınıza sarın, ipin uç kısmıyla birleştiği yeri işaretleyin ve kesin.

Üçüncü Aşama: Bir cetvel, mezura ya da metre yardımıyla ip uzunluğu ölçün. Çıkan ölçü size parmak çevrenizin uzunluğunu verecektir.

Dördüncü Aşama: Aşağıda yer alan tabloda uzunluk ''Milimetre'' cinsinden verilmiştir. İp uzunluğunuza göre (mm cinsinden) aşağıdaki tablado karşılık gelen ''Ölçü'' sizin için en uygun olan ölçüdür.

Method 2: Yüzük Çapına Göre Ölçme

Yüzük çapınıza göre yüzük ölçme methodu aşama aşama şu şekilde hesaplanır;  

Seçtiğiniz yüzüğü takmayı düşündüğünüz parmağınıza, daha önceden kullandığınız bir yüzük varsa bu yüzüğün ölçüsünü hesaplayabiliriz.

Aşama 1: Kullandığınız yüzüğü yatay olarak bir zemine yerleştirin. Cetvel, mezure ya da metre gibi bir araçla yüzüğünüzün çapını ölçün.

Aşama 2: Yüzüğün iç kısmının en geniş iki noktası arasındaki uzunluğu ölçütüğünüze emin olun ve cm değerini milimetre cinsi olarak belirleyin.

Aşama 3: Aşağıdaki tabloda mm cinsinden belirlediğiniz yüzük çapınıza karşılık gelen 'Ölçü'  yüzüğün ölçüsünü verecektir.

Örn: 15,92mm ölçtüğünüz yüzüğün ölçüsü 10 olmaktadır.

Not: 2-3mm ölçü oynamaları yukarı yuvarlayabilirsiniz.

 

 

 

Dvs Pırlanta © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-Ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır